Czy bilet można kupić taniej? Najlepsze promocje PKP i pozostałych przewoźników

Czy bilet można kupić taniej? Najlepsze promocje PKP i pozostałych przewoźników

Dzisiaj względnie krótki przegląd czegoś co możemy szumnie nazwać promocjami u operatorów kolejowych w Polsce. Jest tego względnie sporo, ale poukładałem je pod kątem atrakcyjności więc powinniście szybko przez nie przebrnąć. Liczę na to, że w przyszłości uda Wam się zaoszczędzić dzięki temu parę złotych…albo i euro.

TOP 4 by PKP Intercitypromocje pkp

Oferta Wcześniej [EIC, TLK, EC] – prosto i konkretnie: kupując bilet w okresie od 30 do 14 dni przed podróżą otrzymujesz rabat w wysokości 15% ceny podstawowej, jeśli zakupu dokonasz w okresie między 14 i 7 dniem przed podróżą, to rabat wyniesie 10%. Działa zawsze i wszędzie…no prawie.

Bilet relacyjny [EIC/TLK] – to świetna oferta z której skorzystacie tylko na wybranych trasach krajowych. Dzięki biletom relacyjnym pokonacie bowiem wybrane odcinki w wagonach drugiej klasy TLK i EIC do 60% taniej. Co istotne promocja sumuje się ze zniżkami ustawowymi więc spokojnie skorzystają z niej studenci. Pełen wykaz relacji znajdziecie TUTAJ, a ja rzucę Wam tylko kilka głównych dla przykładu (ceny bez ulgi studenckiej):

  • Poznań – Wrocław: 59 zł za EIC (wcześniej 95 zł) i 34 zł za TLK (wcześniej 44 zł)
  • Poznań – Szczecin: 49 zł za EIC (103 zł) i 39 zł za TLK (50 zł)
  • Wrocław – Kraków: 49 zł za TLK (56 zł)
  • Warszawa – Gdańsk: 75 zł za EIC (136 zł)
  • Warszawa – Olsztyn: 60 zł za EIC (106 zł)
  • Poznań – Gdańsk: 45 zł za EIC (127 zł)

Niższe ceny są automatycznie naliczane niezależnie od metody i miejsca zakupu biletu.

Bilety EIC do Berlina od 16 euro – to nie ściema, one na serio istnieją i zwykle jest ich całkiem sporo. Jeśli mieszkacie w Poznaniu to możecie ustrzelić bilety w drugiej klasie po 16 lub 19 euro (najpóźniej na 3 dni przed odjazdem). W przypadku Wawy i Trójmiasta ceny te rosną do 29/39 euro. Podróż odbywa się w komfortowych pociągach BWE (Berlin-Warszawa Express) lub BGE (Berlin-Gdynia Express). Bilety w promocyjnej cenie na luzie kupicie online, a dokładna rozpiska cenowa czeka na Was TUTAJ.
Do Berlina za 19 euro mogą pojechać także mieszkańcy Wrocławia na wygodnych siedzeniach EC „Wawel”. Jedyny problem z tym połączeniem jest taki, że promocyjne bilet dostaniecie tylko w kasach (WTF?!).
Ta sama sytuacja spotka nas jeśli zechcemy kupić bilety po 29 euro (potem 39 i 49) na trasę Warszawa-Amsterdam. Osobiście jednak jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by dał radę dorwać te bilety…

Bilet Rodzinny [EIC/TLK] – przysługuje grupom od 2 do 5 osób, wśród których jest minimum jedno dziecko <16 roku życia. Jeśli spełnicie te wymagania, to otrzymać możecie zniżkę w wysokości 32% (na każdy bilet). Oferta dostępna jest jedynie w kasach i u kierownika pociągu…

 Przewozy Regionalne kontratakują

Super bilet [interREGIO] – to zdecydowanie najmocniejsza oferta promocyjna w Polsce. W ramach tej taryfy możecie kupić bilety na pociągi InterRegio od 1 zł! Kolejne progi cenowe to 9, 19, 29 i 39 zł. Ceny uzależniona jest m.in. od daty podróży, relacji wybranego pociągu i terminu zakupu biletu. Jakby szczęścia było mało to warto wspomnieć, że niektórzy będą mogli jeszcze odliczyć ulgi ustawowe, a bilet dostępne są jedynie przez internet. Brawo!

Ty i raz, dwa, trzy [REGIO/interREGIO] - jeździcie pociągami razem ze znajomymi lub rodziną? Dzięki tej opcji oszczędzicie kilkanaście złotych. Sam schemat działania najlepiej przedstawia graficzka od PR, więc nie będę się wysilał i odeślę Was do strony PR.

Copyright by Przewozy Regionalne

Copyright by Przewozy Regionalne

Bilet turystyczny [REGIO/interREGIO]- planujecie wypad na weekend? Sprawdźcie ofertę biletów turystycznych. Za 45 zł możecie bez ograniczeń śmigać pociągami REGIO, oraz składami Arriva RP (głównie kujawsko-pomorskie), Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich oraz Kolei Wielkopolskich od piątku od godz. 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00! Jeśli w swoich podróżach macie zamiar wykorzystać także połączenia interREGIO to za bilet zapłacicie 79 zł. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

REGIOkarta [REGIO/interREGIO] – to oferta dla osób często podróżujących pociągami Przewozów Regionalnych lub innych przewoźników regionalnych. Za 175 zł możecie nabyć 30% kartę zniżkową ważną przez rok. To dosyć ciekawa ofert, którą możemy traktować jako pierwszą w Polsce transportową kartę stałego klienta. Jeśli dużo podróżujecie, poszukajcie więcej informacji na stronie PR.

Brandenburg-Berlin-Ticket – to już pozycja kultowa jeśli chodzi o krótkie wypady na zachód, szczególnie wśród mieszkańców Szczecina. Część z nich dzięki tej ofercie zna Berlin niczym własne podwórko, a Warszawa jawi im się jako egzotyczna stolica na wschodzie… no ale do rzeczy: za 29 euro, możecie w 5 osób podróżować przez caaały dzień pociągami miejskimi w Berlinie i okolicy. Na nasze szczęście Szczecin zalicza się do tej „okolicy” więc dzięki tej ofercie możecie rano wyruszyć ze Szczecina do Berlina, spędzić tam cały dzień i wrócić spokojnie wieczorem. Całkowity koszt transportu Pięciu osób będzie Was kosztował 29 euro (tak, komunikacja miejska też się w to wlicza)!
Bilet dostaniecie w kasach biletowych PR w Kostrzynie, Rzepinie i Szczecinie, albo na stronie Deutsche Bahn (ma polską wersję).

Fajnych opcji na trasy do Niemiec jest więcej, a wszystkie znajdziecie TUTAJ.

To tyle jeśli chodzi o atrakcyjne oferty rabatowe, które mogą Wam pomóc zaoszczędzić parę groszy w czasie podróży po Polsce. Jeśli coś pominąłem lub o czymś zapomniałem nie wahajcie się i dajcie znać w komentarzach. Tymczasem pozostaje nam czekać aż do polskich spółek kolejowych dotrą elastyczne taryfy i programy lojalnościowe z prawdziwego zdarzenia. O tym jak „robi się” to w innych krajach będziecie mogli przeczytać w jednym z kolejnych postów.

promocje pkp

Written by WozniakM

Kolejowy entuzjasta i miłośnik transportu publicznego. Absolwent logistyki międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>