Rome2Rio – świetne narzędzie do planowania podróży

Rome2Rio – świetne narzędzie do planowania podróży

Dzisiaj krótko i konkretnie o serwisie/narzędziu, który powinien być dla Was nowością (mam przynajmniej taką nadzieję).

Rome2Rio.com to prosta, czytelna i wyjątkowo intuicyjna strona, na której możecie szybko określić możliwe środki transportu i trasy w czasie podróży z  miasta A do B. Wyniki uwzględniają wszelkie popularne środki transportu, a twórcy chwalą się, że aktualnie w bazie serwisu znajduje się:

  • 75 224 połączenia kolejowe obsługiwane przez 300 przewoźników
  • 301 128 połączeń autobusowych realizowanych przez 2711 przewoźników,
  • 4405 połączeń promowych obsługiwanych przez 400 operatorów,
  • 130 173 połączenia lotnicze realizowane przez 670 linii.

Liczby te robią wrażenie szczególnie, że serwis jest świetny w tworzeniu połączeń kombinowanych, składających się z kilku środków transportu. Dodatkowo przy wynikach wyszukiwania pojawia się szacowany czas podróży i orientacyjna cena. Jak zapewne łatwo się domyślić nie znajdziecie w ten sposób wyjątkowych promocji last minute, ani gorących okazji na loty za złotówkę do środkowego Turkmenistanu, ale nie moduł cenowy jest esencją tego serwisu.
Dzięki wynikom z Rome2Rio będziecie mieli pełen pogląd na możliwe trasy Waszej wymarzonej podróży, a tym samym będziecie wiedzieli czego szukać i na jakie promocje przewoźników czatować.
O możliwościach serwisu najłatwiej przekonać się wchodząc na http://www.rome2rio.com/ – lojalnie jednak uprzedzam, ta zabawa potrafi wciągnąć

Written by WozniakM

Kolejowy entuzjasta i miłośnik transportu publicznego. Absolwent logistyki międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>